نرده شیشه ای چیست و چه مزایایی دارد؟

هر منزلی برای بیشتر شدن ایمنی راه پله های خود نیاز به راه پله دارد. همچنین جدا از ایمن بودن زیبایی هم اهمیت زیادی دارد و بسیاری در طراحی داخلی خانه تاثیر گذار می باشد. ما چند نوع نرده داریم: نرده چوبی، نرده فلزی، نرده چوبی و نرده شیشه ای.

از جمله مهمترین این نرده ها، نرده شیشه ای میباشد. این نرده ها یکی از شیکترین و قشنگترین نوع نرده ها میباشند. نرده های استیل علاوه بر استحکام و ایمنی، ظاهری بسیار مناسب به منزل شما خواهد داد. این مورد را در خاطر داشته باشید که ترکیب شیشه و استیل طول عمر زیادتری نسبت به بقیه نرده ها دارند. این ترکیب خیلی دیرتر دچار خوردگی خواهند شد. این ترکیب به آسانی قابل تمیز گرفتن و نظافت هستند و این مورد آن را به یکی از پرطرفدارترین مصالح دکوراسیون داخلی تبدیل نموده است.

چند مدل نرده شیشه ای وجود دارد؟

نام دوم  نرده شیشه ای ، هندریل میباشد و همان گونه که خاطر نشان کردیم به جهت زیبایی و مقاومت بالای خود بسیار مورد توجه قرار گرفته شده است. نرده های شیشه ای دارای دو مدل میباشند:

  • با شیشه سکوریت
  • با شیشه لمینت

شیشه بالکن در تهران

بررسی نرده شیشه ای سکوریت

نرده شیشه ای سکوریت از شیشه سکوریت 8 تا 12 میلیمتر و برای پایه ها از پروفیل آلومینیوم یا استیل تولید می گردد. این پروفیل ها بر پایه ارتفاع هندریل با فاصله های مشخصی کنار یکدیگر قرار میگیرند. این شیشه ها نیز در همین پروفیل ها جا گذاری میشوند و پایه ها با بست شیشه گیر در پروفیل ها و در نهایت درپوش آلومینیومی آنادایز بر روی همین پایه ها سوار خواهد شد.

نرده شیشه ای سکوریت بسیار مقرون به صرفه تر از نرده های تمام شیشه ای میباشد. به طوری هزینه نهایی این نوع نرده ها یک سوم قیمت هندریل های تمام شیشه ای میشود. اغلب از این نوع نرده در ساختمان های مسکونی، ادارات، راه پله و ویلا و بالکن و تراس و محوطه استخر و در بعضی موارد نیز در نمای کلی ساختمان استفاده می گردد.

نرده شیشه ای لمینت

شیشه های لمینت بسیار مقاوم تر از نرده های شیشه ای سکوریت میباشند. همچنین این موضوع به جهت ساخت محکم تر آن ها بستگی دارد. بهتر است بگویم که نرده شیشه ای لمینت از قرار گرفتن 2 عدد از شیشه های سکوریت با ضخامت های 5 و 8 و 10 میل در کنار هم ساخته میشود و افزون بر این نرده های شیشه لمینت حداکثر ارتفاعی با طول 150 سانتی متر دارند که کاملا مطابق استانداردهای بین المللی است.

نرده های شیشه ای لمینت دار به طور تمام شیشه عرضه بازار می گردند،همه اجزا تشکیل دهنده آن شیشه است و از این نرده ، هم به عنوان پایه نرده و و هم به عنوان گارد محافظ استفده میشود. ضخامت شیشه این نوع نرده 12 تا 16 میلیمتر است ودر آن از هندریل استیل و آلومینیوم و چوبی استفاده میکنند. معمولا از این نرده در اماکن عمومی مانند بیمارستان و مطب ها، دانشگاه ها، فرودگاه، مجتمع تجاری و هتل ها استفاده میگردد.

افزون بر 2 مورد مطرح شده در انواع نرده شیشه ای مدلهای دیگری هم هستند که شامل:

  • فیکس پوینت
  • اسپیگوت
  • اکسپوز یا همان روکار
  • دفنی یا همان توکار
  • فریملس یا همان بدون فریم

می باشند و همه این انوع منتقدین و طرفداران خود را دارند.

نرده شیشه ای چه مزیت هایی دارد؟

نرده‌های فلزی در برابر رطوبت مقاوم بوده، در مقابل رطوبت و ضربه رنگ آن‌ها می‌پرد و لکه‌دار خواهند شد. ولی نرده شیشه ای هیچ یک از این مشکلات را ندارد. آن‌ها خیلی مقاوم هستند. رنگ و جلای‌شان را از دست نداده و مقاومت بالایی در دماها و شرایط آب و هوایی مختلف از خود نشان خواهند داد. آن‌ها ضدآب و ضدزنگ میباشند. اصولا، حتی به شکل ترکیبی، مقاومت بیشتری در مقایسه با سایر مصالح دارند. تغییر فرم نمی‌دهند، تغییر رنگ نمی‌دهند و عموما جز لک شدن، که آن هم به آسانی  قابل تمیز شدن است، هیچ نقصانی پیدا نمی‌کنند. نوع شیشه سکوریت، که با یک لایه لمینت پوشش داده شده است، ایمنی بسیار بالایی دارد و نشکن است. بنابراین، نرده شیشه ای از آن جمله انتخاب‌هایی میباشد که می توانید روی آن‌ تا سال‌ها حساب نمایید.

منبع: شیشه بالکن جهان نما