همه چیز درباره شیشه سکوریت | از فرآیند تولید تا نصب شیشه سکوریت

شیشه سکوریت در صنایع مختلف از جمله شیشه های پر کاربرد است که دارای استحکام بالایی در برابر ضربه و فشار می باشد.اما نکته قابل اهمیتی در نصب شیشه سکوریت وچود دارد که:

1. شیشه باید قبل از تولید به طور دقیق توسط تیم کارشناسان اندازه گیری شود تا دقیق در همان ابعاد و اندازه برش داده و سپس تولید شود، در غیر این صورت بعد از تولید امکان برش وجود ندارد.

2. در زمان نصب شیشه سکوریت  باید به این نکته توجه شود که به لبه ها و گوشه های شیشه ضربه ای وارد نشود و در زمان نصب شیشه سکوریت،هنگام استفاده از ابزار ها و یراق آلات روی شیشه خراشی ایجاد نشود.

3. شیشه سکوریت، به علت ساخت و تولید در ابعاد و اندازه های گوناگون و حتی شیشه جام ویژه که در ابعاد بزرگتر تولید می شود باید برای حمل شیشه سکوریت به مکان انجام پروژه به صورت کاملا با احتیاط و استفاده از خودروهای مخصوص انجام شود  تا از بروز مشکلات احتمالی و آسیب رسیدن به شیشه جلو گیری شود.

2Glass balcony

فرایند ساخت شیشه سکوریت چگونه است؟

قدم نخست در آغاز این فرایند انتخاب ابعاد مد نظر برای ساخت شیشه سکوریت است و دلیل این امر این است که انجام هر گونه اقدامات از قبیل  برش دادن، سوراخ کردن و . . . باعث به خطر افتادن و شکستن شیشه میشود.  پس از برش به ۴ لبه شیشه مورد نظر، سنگ دیاموند زده میشود و در مرحله بعد پس از برش و زدن سنگ دیاموند شیشه ها در کوره ای مخصوص با دمای ۶۲۵ درجه حرارت داده می شود.

مراحل شیشه سکوریت

در مرحله بعدی ساخت شیشه سکوریت، شیشه های حرارت داده شده وارد بخش مخصوصی جهت خنک شدن میشوند که طی فرایندی ویژه شیشه ها به سرعت سرد می شوند که موجب  می شود در سطح شیشه تنش فشاری و در بخش مرکزی شیشه تنش کششی رخ بدهد و البته باید ذکر شود که اگر فرایند سرد شدن آهسته صورت گیرد باعث ساخت شیشه های نیمه سکوریت می شود.

در ادامه باید گفت که این تنش‌های سطحی Mpa ١٠٠ و تنش‌های کششی حدود ۵٠Mpa هستند و همینطور افزایش این نسبت احتمال خطر شکستن شیشه را به دنبال دارد و همچنین شیشه‌هایی که از این راه مقاوم میشوند در برابر بارهای مکانیکی، حرارت، باد، سنگینی برف و ضربه‌های گوناگون ۴ تا ۵ برابر از شیشه‌های معمولی با‌‌ همان ابعاد و ضخامت مقاومتر هستند ولی باقی مشخصات مانند رنگ، ترکیب شیمیائی، درصدعبورنور، خصوصیات فیزیکی، نقطه ذوب و ضریب انبساط و . . . تغییری نمیکنند.

نصب شیشه سکوریت

شیشه های خام و معمولی به دلیل نصب راحت و دسترسی آسان می تواند به آسانی از شیشه بری ها و فروشگاه ها تهیه شود. این امکان وچود دارد که با دادن ابعاد به این شیشه ها در شیشه بری ها برش داده شود، این شیشه ها نیز حتی با دارا بودن کمترین تخصص نیز قابل نصب است. ولی شیشه های معمولی به علت پایین بودن کیفیت و نداشتن طول عمر زیاد مورد استقبال و استفاده مردم نیست. مهم ترین نکته که در فروش و نصب شیشه سکوریت باید به آن توجه داشت این نکته است که قبل از تولید شیشه های سکوریت باید برش داده شود تا هنگام برش زدن هیچ گونه خط و خش و ترکی روی آن ایجاد نگردد.

1.شیشه سکوریت به عنوان یک شیشه زیبا و مقاوم برای درب ها و پارتیشن ها و …بیشترین کارایی را دارد. به همین علت فروش و نصب شیشه سکوریت به علت نوع تولید و برش آن به عنوان یک کار تخصصی شناخته می شود. فروش و نصب شیشه سکوریت به این صورت است که با تماس با کارشناسان ما میتوانید ابعاد و اندازه شیشه مورد نظر خود را اعلام کنید تا شیشه به همان اندازه قبل از تولید برش داده شوود و سپس تولید و نصب گردد.

منبع: شیشه بالکن جهان نما