بالکن های شیشه ای از معروفتریم طراحی های لوکس معماران است که در سال های اخیر با ایجاد فضایی باز و دلباز در کنار مزایای عالی از جمله عایق سرما و گرما بودن و جلوگیری از ورود حشرات و حیوانات موذی بسیار مورد توجه مردم و معماران قرار گرفته است و معمولا امضایی برای طراحی های لوکس به شمار میرود.

بیشتر بخوانید : دکوراسیون تراس و بالکن

مزایای  شیشه های بالکن

ازجمله مزایای شیشه های بالکن یا بالکن های شیشه ای، که مزایای فراوانی هم دارند؛میتوان موارد زیر را نامبرد:

کاربرد و نصب آسان

عایق گرما و سرما

جلوگیری از ورود حشرات موزی

عایق صدا

جلوگیری از ورود گرد و غبار

دید نامحدود از بیرون

استحکام بالا و عمر طولانی

سهولت در شستشو

زیباسازی محیط

امنیت بالا به لحاظ نشکن بودن

جلوگیری از ورود اشعه مضر  uv

و …

معایب شیشه بالکن

با توجه به محبوبیت همه جانبه بالکن های شیشه ای معایب چشم گیری را نمی توان برای این گونه از بالکن ها ذکر کرد؛ در واقع اگر بخواهیم واضح تر بگوییم، مزایا و خصوصیات خوب این بالکن ها آنقدر زیاد است که معایب آن به چشم نمی‌آید! اما یکی از معایبی که با ریز بینی می توان برای این شیشه ها نام برد که البته خیلی هم به خده آن مرببوط نمیشود این است که ، گاها استفاده از شیشه ی معمولی و نازک برای بالکن های شیشه ای است، که خطر شکستگی و بروز حوادث را افزایش می‌دهد. این عیب را می‌توان با استفاده از استفاده ی شیشه لمینت و یا شیشه سکوریت، به جای شیشه های معمولی، رفع نمود.و مسئله ی دیگر قبمت بالای ساخت و نصب برخی از مدل های بالکن های شیشه ایست. البته بالکن های شیشه ای دارای تنوع در مدل و متریال هستند و معمولا متناسب  با بودجه افراد میتوان یک بالکن شیشه ای مناسب برای آن ها طراحی و اجرا کرد.

 

قیمت بالکن های شیشه ای

قیمت بالکن های شیشه ای بستگی به عوامل مختلفی دارد، که با توجه به آنها می‌تواند متغیر باشد.

۱ تعداد پروفیل ها و یراق آلات مورد نصب

۲_ هزینه ی نصب

۳_رنگ شیشه های بالکن

۴_جنس شیشه

۵_ نوع شیشه ها

۶_اندازه شیشه های بالکن

۷_ ضخامت

 

انواع شیشه بالکن

بالکن های شیشه ایی، شکل های گوناگونی دارند : شیشه بالکن بدون قاب،شیشه بالکن ریلی، شیشه بالکن پنجره‌ای، شیشه بالکن نرده‌ای و شیشه بالکن تاشو.

شیشه های بالکن بدون قاب که به شیشه های فریم لس هم معروفند، نوعی از بالکن شیشه ای هستند، که تنها یک پنل دارند و دیدی کامل را از فضای بیرون به افراد می دهند، زیرا هیچ گونه اتصالی جز چند پروفیل در نصب آنها به کار برده نمی شود. همین علتی برای دید شفاف و بدون مانع، از محیط خارجی ساختمان است.

شیشه بالکن ریلی ، متشکل از چند پنل شیشه ای هم اندازه است، که پروفیل ها به صورت عمودی روی دیوار متصل می شوند و از بالا و پایین، توسط چرخ هایی که دارند سوار پروفیل های آلومینیومی تعبیه شده در کف و سقف بالکن می شوند و به حرکت در می آیند.

بالکن پنجره ای: این نمونه از بالکن های شیشه ای، همانطور که از نامشان هم به ذهن می‌رسد، همانند یک پنجره باز و بسته می شوند.

نوعی دیگر از بالکن شیشه ای وجود دارد که از یکسری نرده ی شیشه ایی تشکیل شده است، که در کنار هم قرار گرفته و شیشه بالکن را تشکیل می دهند.

شیشه بالکن تاشو ، دارای پنل هایی است که در زمان حرکت، در کنار هم جمع می شوند و بر روی هم قرار می گیرند.

در نهایت میتوان گفت که شیشه های نشکن یا لمینت و سکوریت، برای استفاده در ساخت بالکن های شیشه ای بسیار مناسب است. زیرا جنس شیشه ی مورد استفاده در بالکن شیشه ایی، در امنیت این بالکن ها نقش اصلی را ایفا می کند؛ به قدری که  می‌توان انتخاب نوع شیشه را مهم ترین قدم برای بالا بردن سطح امنیتی این بالکن ها به حساب آورد.