مزیت های شیشه سکوریت در ساختمان

شیشه بالکن-نمای ساختمان

شیشه بالکن-نمای ساختمان

وقتی که می خواهید پنجره منزل یا اداره و فضای کار خود را عوض کنید با انتخاب های متفاوتی از این نوع محصول روبرو می شوید. شما هم مثل خیلی از افردا دیگر می توانید از این محصول استفاده نمایید. حال برای شما توضیح خواهیم داد که چرا باید در پنجره ها, دربها و بسیاری دیگر از فضاهای خود از شیشه سکوریت استفاده نمایید. می خواهیم در ادامه این صفحه به بررسی این موضوع که امروزه چرا از شیشه سکوریت برای بیشتر ساختمان ها و به خصوص برج ها مورد استفاده قرار می گیرد را عنوان کنیم، می توانید برای دریافت پاسخ خود همراه ما شوید.

معرفی شیشه سکوریت

شیشه میرال، همان شیشه نشکن یا شیشه سکوریت است. به دلی پیمودن مراحل مقاوم سازی در کارخانه که به سکوریت کردن شناخته می شود، به شیشه سکوریت معروف می باشد. عملیات سکوریت در کارخانه طی چند مرحله انجام می گردد.

در نخست شیشه در ابعاد و اندازه مورد نظر بریده خواهد شد و سپس محصول برش داده شده وارد کوره هایی با حرارت حدود 700 درجه سانتی گراد میگردد. به صورت معمول از دو نوع کوره المنتال و کانوکشن جهت پخت شیشه استفاده می گردد.

بعد از طی کردن مرحله حرارت دهی و نرم شدن، شیشه نرم شده به درون قالب شیشه ریخته شده و بلافاصله سرد می شود. عمل سرد شدن شیشه با دمیدن فشار هوای سرد به شیشه انجام می شود.

دمیدن هوای سرد باید به هر دو سطح شیشه دمیده شود. زودتر سرد شدن لایه های بیرونی نسبت به لایه های درونی باعث بالا رفتن مقاومت شیشه تولید شده می شود. همین کار سبب مقاومت بسیار بیشتر شیشه سکوریت نسبت به شیشه معمولی می شود.

در صورت ناقص شدن عملیات، شیشه سکوریت تولید شده مقاومت لازم را نخواهد داشت. بنابراین شیشه سکوریت های موجود در بازار نیز از نظر کیفیت با یکدیگر متفاوت می باشند.

مزیت های شیشه سکوریت چیست؟

  1. ماهیت ایمنی شیشه سکوریت، این محصول به هنگام ضربه خوردن و در لحظه شکستن به جای تبدیل شدن به تکه های تیز به بخش های کوچک و ریزدانه تقسیم شده و همچون شن ریزه فرود می آیند. این فرآیند سبب می شود علاوه بر آن که شیشه خرد شده به کسی آسیب نرسانده و با کمترین خطر خرد شوند.
  2. مقاومت بالای شیشه سکوریت، این محصول در برابر شوک های حرارتی (گرم و سرد شدن و تابش نور و حرارت و سرمای مداوم) مقاومت مناسب و قدرت تحمل آن را به شیشه ای محبوب برای فعالیت های ساختمانی و ایمنی تبدیل کرده است.
  3. اگر به تنوع دکوراتیو و استفاده از رنگ های متنوع علاقه مند هستید، می توانید از انواع طرح ها و رنگ های شیشه سکوریت نیز استفاده نمایید.
  4. مقاومت شیشه سکوریت، در دماهای گوناگون و شوک های حرارتی مهم است. اگر می خواهید در کنار مقاومت از ایمنی برخوردار باشید و در صورت برخورد با هر ضربه، کمترین آسیب را ببینید. قیمت شیشه سکوریت نسبت به انواع دیگر بالاتر است، کیفیت متمایز آن بسیار ارزشمندتر می باشد.

مزیت های شیشه سکوریت در ساختمان