شیشه بالکن ها زیبایی بی نظیری در نمای ساختمان دارند. علاوه بر این بالکن ها جای مناسبی برای انجام دادن کار های مورد علاقه مان هستند.

در کنار زیبا شدن نمای بیرونی ساختمان مزیت های دیگری  شیشه بالکن ها نیز برای سیستم جام بالکن ریلی میتوان برشمرد که در زیر به چند مورد از این مزایا اشاره می گردد:

 1. بانصب شیشه بالکن ریلی هیچ مانعی دیگر برای دید کامل وجود ندارد.
 2. بهره مندی از فضای بالکن در تمام فصل ها، با نصب شیشه بالکن ریلی.
 3.  در سیستم جام بالکن ریلی به علت مزیت جمع شو بودن سیستم میتوان شیشه های آن را به هر دو طرف باز و بسته نمود.
 4. نظافت و نگهداری شیشه بالکنی جمع شو بسیار آسان ، راحت و بی خطر است.
 5. با توجه به سکوریت بودن شیشه های جام بالکن و مقاومت این شیشه ها در مقابل تاثیرات خارجی می تواند گزینه مناسبی برای بیمه کردن واحد مسکونی در مقابل سرقت و یا سایر مداخلات بیرونی باشد.
 6. با توجه به خاصیت ویژه شیشه های سکوریت درصورت شکستن به هر دلیلی، خرد شده به تکه های خرده ریز کوچک تبدیل می شوند و هیچ نوع آسیبی متوجه فرد یا محیط پیرامون نخواهد شد.
 7. سیستم شیشه بالکن گزینه مناسبی برای حفاظت منزل و محیط بالکن در مقابل باد و باران ، برف و گرد و خاک می باشد.
 8. با وجود سیستم قفل ایمن و مطمئن تعبیه شده در سیستم شیشه بالکنی ، نگرانی از حضور و بازی کودکان در بالکن دیگر وجود ندارد.
 9. وجود سیستم بالکن شیشه ای جمع شو میتواند هنگام فروش واحد مسکونی تان امتیازی مثبت محسوب شده و فروش آن را سریع و راحت تر کند.
 10. عایقی مناسب و فوق العاده کارا برای صدا و حرارت می باشد.
 11. شیشه استفاده شده در سیستم های بالکنی تاشو از نوع شیشه سکوریت می باشد که باعث مقاومت و انعطاف پذیری بیشتر این سیستم می گردد.
 12. به هر مقدار که بخواهید و در هر کجا که بخواهید می توانید شیشه ها را باز و بسته کنید.
 13. شیشه های رنگی سکوریتی می توانند  جاگزین شیشه های شفاف برای شما باشند.
 14. تنوع  بسیار بالا  پروفیل های شیشه بالکن در رنگبندی حق انتخاب شما را افزایش می دهد.

نکات قابل توجه زمان نصب شیشه بالکن:

از لحاظ جنبه زیبایی با توجه به اینکه بالکن شیشه ای به بالکن و منزلتان حال و هوایی متفاوت می بخشد و نظر به اینکه مونتاژ سیستم با محاسبات میلیمتری و دقیق انجام می شود نیاز است  زمان اندازه گیری اکیپ نصب شیشه بالکن را توجیه نمایید  و خواسته های فنی خود را راجع به محیط بالکن مطرح نمایید.

چرخ هایی که در سیستم شیشه بالکنی ریلی به کار برده می شود از اهمیت بسیاری برخوردار است و چنانچه جنس پلاستیک استفاده شده در آن مرغوب باشد باعث افزایش عمر چرخها نیز خواهد شد و به همین دلیل در مقابل اصطکاک و سایش مقاومت کافی را نشان می هد. کیفیت پایین این چرخ ها باعث میشود به مرور زمان لنگه های بالکن تعادل خود را روی پروفیل های ریلی از دست بدهند.

نکته ی دیگری که باید بیان شود کیفیت شیشه های استفاده شده در سیستم می باشد.

از دیگر مسائل مهم کیفیت قفل داخلی سیستم به لحاظ ایمنی در مقابل هر نوع سرقت و سایر مداخلات بیرونی است که باید حتما جنسی مقاوم و بادوام باشد که پایین بودن کیفیت این قفل می تواند زمینه را برای هر نوع سرقت و تعرض به محیط بالکن فراهم سازد.