ویژگی و مزایای شیشه بالکن

شیشه بالکن جلوه زیبایی به خصوصی به ساختمان می دهد ولی انتخاب غلط در رنگ ها طرح و نحوه‌ی اجرای آن می‌تواند از زیبایی ساختمان کم کند.

از مزایای شیشه بالکن عایق بودنش می باشد. در نتیجه شیشه بالکن یا همان بالکن شیشه‌ای می‌تواند عایق صوت، حرارت و انرژی باشد. از ورود آلودگی به فضای داخلی جلوگیری می کند و از ورود حشرات و پرندگان نیز ممانعت می کند.

شیشه بالکن می تواند کارایی تراس یا بالکن ساختمان را بیشتر نماید و موجب شود تا از فضایی که برای این کار در نظر دارید  استفاده‌ی بهینه‌تر و بیشتری کنید.

استفاده از شیشه تاشو یا بالکن شیشه‌ای موجب می شود تا در تمام فصل های سال از فضا لذت کافی را ببرید تجربه‌های زیبایی داشته باشید و خاطرات خوبی را داشته باشید.

استفاده از شیشه بالکن

اگر از شیشه بالکن برای بالکن خود استفاده کنید این امکان را دارید تا بالکن خانه تان را هر طور که مایل هستید از آن استفاده نمایید.

برای مثال، با نصب و اجرا کردن بالکن شیشه‌ای می‌توانید بالکن خود را به یک انباری تبدیل نمایید. و تمام وسایل خود را داخل آن بگذارید بدون هیچ گونه نگرانی که در اثر بارش باران یا برف وسایل شما خراب شود.

یا اینکه شما می توانید از بالکن به‌عنوان یک حیاط خلوت، با دیدی عالی بر ای وقت هایی که شما می خواهید به خود یا مهمان هایتان استراحت بدهید استفاده نمایید. در ذهن خود تجسم کنید که در زمستان در تراس خود نشسته اید و از پشت شیشه منظر زیبا را نگاه می کنید.

اگر شما به پرورش گل و گیاه در خانه علاقه مند هستید شیشه بالکن می تواند بهترین فضا را برای پرورش گل و گیاه شما به رقم بیاورد. با اجرا و نصب کردن شیشه بالکن شما می توانید بالکن خود را به یک گلخانه تبدیل نمایید و گل هایتان را در  آن فضا پرورش دهید. حتی این امکان را دارید تا یک باغچه کوچک در تراس خود بسازید و با د اشتن شیشه بالکن خیال شما آسوده است که آب و هوای بیرون تاثیرات منفی روی باغچه‌تان نمی گذارد.

انواع شیشه بالکن

1.شیشه بالکن بدون قاب

نوعی دیگر از شیشه بالکن، شیشه بالکن بدون قاب یا شیشه بالکن فریم‌لس می باشد که فقط از یک پانل ایجاد شده است و یک دید کامل از فضای بیرون می دهد. در شیشه بالکن بدون قاب یا بدون فریم یا فریم لس از پروفیل‌های متصل‌کننده و هیچ گونه از اتصالات استفاده نمی‌شود و تنها در فصل های طولانی از دو پروفیل برای نگه‌داشتن شیشه بالکن استفاده می شود.

2.شیشه بالکن ریلی

نوعی دیگر از شیشه بالکن، شیشه بالکن ریلی می باشد که از چندین پانل شیشه‌ای هم‌اندازه ساخته شده است که این پانل ها از کناره‌ها به پروفیل‌های عمودی دو طرف بالکن روی دیوار متصل می شوند و از بالا و پایین توسط چرخ هایی که دارند سوار پروفیل‌های آلومینیومی به کار برده شده در کف و سقف بالکن می‌شوند. بازوبسته‌کردن و مدیریت شیشه بالکن ریلی کار راحتی می باشد.

3.شیشه بالکن پنجره ای

شیشه بالکن پنجره‌ای با نام پنجره بالکن معروف است. پنجره بالکن نوعی از شیشه بالکن می باشد که باز و بسته شدن آن به صورت پنجره شکل می گیرد.

4.نرده شیشه ای بالکن

نرده‌ی شیشه ای بالکن همانگونه که اسمش مشخص است نوعی نرده می باشد که از شیشه ساخته شده است و در بالکن ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیشه‌های استفاده شده در نرده‌ی شیشه‌ای بالکن نسبت به پانل‌های انواع دیگر شیشه بالکن، ضخیم‌تر بوده و دارای قطر ده میلی‌متری می باشند.

5.شیشه بالکن تاشو

نوع دیگری از شیشه بالکن، شیشه بالکن تاشو است. در شیشه بالکن تاشو همانند  شیشه بالکن ریلی از پانل‌های هم‌اندازه استفاده شده است. پانل‌های شیشه بالکن تاشو در هنگام باز شدن یک‌به‌یک روی هم قرار می‌گیرند.