به چه علت بالکن شیشه ای طرفدار دارد؟

در معماری ساختمان امروزه بالکن شیشه ای محبوبیت به خصوصی پیدا کرده است. شیشه هایی که شفاف هستند موجب می شوند تا بالکن شما بزرگتر دیده بشود و جلوه زیبایی به آن می دهد. بالکن شیشه ای مزیت های زیادی به ساختمان می دهد: نقطه کانونی زیبا ، چشم انداز وسیع به دنیای خارج ، نور و فضای کافی ، کاهش صدای باد ،و تمام مزیت های ایمنی را همراه با دارا بودن یک معماری با کیفیت و مناسب ساختار شیشه ای موجب شده تا این محصول برای تمام افراد محبوبیت خاصی داشته باشد.

آیا بالکن شیشه ای می تواند ایمن باشد؟

امروزه بالکن ها باید حتما سیستم محافظ سقوط را داشته باشند. همه گواهینامه های نظارت ساختمان این نکته مهم را در نظر گرفته اند. نرده به صورت مستقیم به لبه بالایی شیشه وصل می شود. سیستم مونتاژ ساده موجب می شود که در هزینه ها صرفه جویی شود و موجب می شود که اگر یکی از شیشه ها آسیب دید به صورت جداگانه آن را عوض کرد. جنس این شیشه ها از سکوریت است که ایمنی چند لایه (VSG) با ضخامت حداقل 16 میلی متر به کار می رود.نسبت به وزن شیشه،برای هر عنصر شیشه ای حداکثر عرض 2500 میلی متر را توصیه می کنیم.

انواع مختلف طرح شیشه بالکن

برای بالکن می توانیم از شیشه های شفاف ، مات ، سندبلاست یا اینکه رنگ های بسیار مات استفاده کرد. در مقابل اشعه ماورا بنفش رنگ های سرامیکی مات مقاوم تر می باشند. این شیشه ها توسط پروفیل ها و اتصالات آلومینیوم نصب و اجرا می شود که آفتاب ، باران و طوفان نمی تواند به این شیشه ها آسیب برساند. و برای این شیشه ها احتیاجی به رنگ آمیزی ندارد پس در وقت و هزینه صرفه جویی می شود.

طراحی بالکن شیشه ای

امروزه اکثر خانه های مدرن از بالکن شیشه ای استفاده می کنند. برای انطباق با فضای داخلی و نمای ساختمان از انواع متفاوتی از طرح ها استفاده می کنند:

شیشه بالکنی متحرک:

این نوع از شیشه بالکن به جهت های راست و چپ و روبرو امکان باز و بسته شدن دارد. یکی از مزیت های این نوع از شیشه بالکن ها این می باشد که جریان هوا وجود دارد و برای همه فصل ها مناسب است.

شیشه بالکنی تاشو:

اگر شما فضای زیادی در تراس یا بالکن خود دارید می توانید به آسانی از این شیشه بالکن استفاده نمایید. شیشه بالکن تاشو از چند جهت ایجاد می شود که زمان بسته شدن لت ها می توانند بر روی یکدیگر جمع بشوند. از این نوع شیشه برای رستوران هایی که فضای زیادی دارند استفاده می کنند.

بالکن شیشه ای فضای خانه شما را زیبا تر و بزرگتر جلوه می دهد و شما می توانید منظره بیرون را به راحتی تماشا کنید. این نوع از بالکن انواع متفاوتی دارد  پرطرفدارترین تراس بالکن شیشه ای ،شیشه بالکنی تاشو است.

انواع شیشه بالکن

1.شیشه بالکن ریلی:

این نوع شیشه بالکن دارای دو پروفیل آلومینیومی می باشد که بر روی سقف ، نرده یا  بالکن قابل اجرا و نصب می باشد. صفحه های شیشه سکوریتی که بدون قاب هستند روی پروفیل ها بسته می شود. این شیشه ها دارای ضخامت 6 ، 8 ، 10 یا 12 میلی متر است و به شدت مقاوم می باشند و به آسانی می توان آنها را به روش افقی باز و بسته نمود.

2.شیشه بالکن ریلی:

منظور از شیشه بالکن ریلی این است که زمان باز و بسته کردن بر روی یکدیگر جمع می شوند. در این روش، شیشه به آسانی می لغزد تا در یک منطقه و در فضای کم جمع بشود. با این روش استفاده از آن راحت تر می شود. شیشه بالکن نسبت به طراحی خانه و با مد نظر گرفتن سلیقه شما بدون قاب یا با قاب قابل طراحی می باشد.