روش های تمیز کردن شیشه ی حمام

شیشه حمام

طریقه شستن شیشه حمام یکی از چالش هایی است که در زمان نصب محفظه شیشه حمام ذهن ما را مشغول خود میکند. حقیقتا طریقه پاکسازی شیشه و از پاک کردن شوره شیشه ها در حمام چالشی  مهم میباشد. با نصب کردن شیشه ی حمام و استفاده کردن از حمام شیشه ای می توان افزوده بر کاربردی بودن از ظاهر مدرن آن در محیط حمام استفاده نمود. در معماری روز امروزی نصب کردن حمام شیشه ای رو به پیشرفت میباشد. از دلایل نصب محفظه شیشه ای کمجا بودن خانه و ترکیب محیط سرویس بهداشتی با هم و جلوگیری از نفوذ بخار به فضا های دیگر ساختمان میباشد. اما نصب آن ما را مکلف به رعایت کردن نکات و انجام دادن کارهایی مثل شستشوی روزانه و همیشگی می کند. پاک کردن و تمیز کردن شیشه سکوریت برای نصب آن در فضا های غیر مرطوب بسیار راحت تر از شیشه نصب گشته در حمام میباشد.

علت این کار جمع شدن بخار روی شیشه و ایجاد شدن شوره و جرم در طی زمان بر روی شیشه ی نصب گشته در حمام میباشد. برای پاک کردن محفظه شیشه ی حمام می بایست از راه های به خصوصی استفاده نمود. حقیقتا شستن این شیشه به علت مرطوب بودن حمام کار چنان آسانی نمیباشد. شوره های آب و بخار روی شیشه می بایست بعد از هر مرتبه استفاده از حمام پاک بشوند. در صورت عدم پاک کردن ممکن است قارچ و جرم  روی شیشه سکوریت حمام زیاد شود. در ادامه این مطلب با دو روش برای شستن شیشه حمام آشنا می شوید.

شستن محفظه شیشه حمام با استفاده از شیشه روب

استفاده کردن از شیشه روب یک راه شستوشوی شیشه ی حمام میباشد که کاربرد بالایی دارد. شیشه روب یک ابزار با یک سمت از جنس لاستیک برای شستن و پاک کردن شیشه میباشد. طریقه استفاده این ابزار به صورتی است که با کشیدن آن به روی محفظه شیشه حمام میتوان شوره ها و جرم های ایجاد شده روی آن را از بین برد. سیستم تشکیل دهنده این این ابزار فقط یک تیغه لاستیکی و یک دسته میباشد. حقیقتا این وسیله یک ابزار ابتدایی اما کاربردی برای شستن شیشه حمام میباشد. با استفاده از این وسیله بعد از هر با حمام کردن و استفاده از حمام دیگر نگران جمع شدن آلودگی ها روی شیشه ی حمام نخواهیم بود. با استفاده از ابزار جرم گیر و شستن روزانه حمام و شیشه سکوریت محفظه حمام می توان تا حدود زیادی از جمع شدن رسوب و آلودگی در حمام شیشه ای جلوگیری کرد.

شستن محفظه ی شیشه ی حمام با میکروفایبر

پارچه میکروفایبر یک دستمال بخصوص برای پاک کردن جرم و آلودگی ها روی سطح شیشه میباشد. با بکار گرفتن از این پارچه ها می شود حفاظ نانو را روی سطوح شیشه گسترد و یک حفاظ ضد آب و ضد لک بوجود آورد. این پارچه حقیقتا ترکیبی از مواد پلی استر و همینطور موادی مثل پلی آمید میباشد. با استفاده از دستمال های میکروفایبر می شود تا حد بسیار از آلودگی های ایجاد شده بر اثر بخار آب روی شیشه پیشگیری نمود. این دستمال ها قابلیت پاک کردن سطوح را در حالت خشک و تر دارند. همچنین برای تاثیر بیشتر در هنگام استفاده از این پارچه می توان از انواع شوینده ملایم مانند صابون مایع استفاده کرد. در زمان شست و شوی شیشه ی حمام از شستن با آب داغ باید جلوگیری کرد. آب با دمای بالا به بافت این پارچه آسیب وارد می نماید و خاصیت خود را کم کم از دست میدهد.

روش تمیز کردن شیشه سکوریت

جنس محفظه ی شیشه ی حمام از شیشه سکوریت میباشد. بنابراین برای شستشوی آن باید با طریقه ی شستشوی شیشه سکوریت آشنا بشویم. شیشه سکوریت و معمولی از نظر جرم گرفتن و جذب کردن آلودگی با هم اختلافی ندارند. در واقع شیشه معمولی و یا مقاومت در برابر آلودگی ها عمل یکسانی دارند و هر دو نیاز به شستشو و تمیز شدن دارند. شیشه سکوریت در مکان ها و بخش های مختلفی از ساختمان ها استفاده می شود. اما شیشه سکوریت به کار رفته در حمام به دلیل خاص بودن حمام و داشتن رطوبت و بخار بیشتر در معرض قارچ و آلودگی میباشد. پس در حالت نصب حمام شیشه ای باید با نحوه شستن محفظه شیشه حمام نیز آشنا بشویم.

افزوده بر بکار بردن از شیشه روب و دستمال میکروفایبر برای پاک کردن شیشه، میتوانیم از شوینده های معمولی هم برای شستن بهره گیریم. یکی از علت های گرفتن جرم برروی سطوح شیشه سکوریت در حمام عدم پاک کردن روزمره و همیشگی آنها میباشد. در حالتی که بعد از هر استفاده شیشه ها شستشو داده بشوند دیگر جمع شدن جرم بر روی سطوح حمام شیشه ای را نخواهیم دید. امروزه انواع متفاوتی از شوینده های موثر و ملایم برای شستن محفظه شیشه حمام در بازار موجود می باشد.