تفاوت بالکن و تراس

باید در نظر داشت که تراس، بالکن و ایوان تعریف های مخصوص به خود را دارند به علت تغییرات سبک زندگی امروزه و ساختمان ها از این کلمات به جای یکدیگر استفاده می کنند. ایوان به مکانی می گویند که بین داخل خانه و فضای بیرون است و در خانه های سنتی و قدیمی از آن استفاده می کنند. بالکن مکانی است که در آپارتمان ها از آن استفاده می کنند و از یک سمت به فضای بیرون درسترسی دارد. تراس مکانی می باشد که سقف ندارد و مساحت آن جز آپارتمان به حساب نمی آید.

مبلمان برای طراحی تراس و بالکن

انتخاب مبلمان های کوچک و زیبا از مهم ترین طراحی های تراس و بالکن به شمار می رود. عواملی همانند مدت زمان استفاده از فضای بالکن، تعداد افرادی که قرار است همزمان در بالکن حضور داشته باشند، آب و هوای منطقه ، جنس مبلمان، نوع استفاده شما از بالکن؛ به عنوان مثال شما می خواهید روی صندلی چوبی کوچکی، پشت میز بنشینید و کتاب بخوانید و یا دوست دارید روی یک صندلی راحت دراز بکشید و ریلکس نمایید! شاید هم از بالکن برای نشستن با مهمان و گپ زدن بخواید استفاده کنید، در این صورت با یک نیمکت می توانید یک فضای خوب برای نشستن فراهم کنید.

طراحی نرده برای بالکن

نوع نرده برای بالکن هنگام ساخت خانه تعیین می شود و شاید شما در بعد ها بخواهید که نرده ها را تغییر دهید. برای انتخاب نرده برای بالکن به این عوامل دقت کنید: میزان محصوریت فضای بالکن، سبک طراحی بالکن و سلیقه شما در انتخاب متریال، استفاده کودکان از بالکن و تراس و.. بستگی دارد.

نرده انواع متفاوتی دارد مانند: نرده کابلی، حفاظ چوبی، نرده فلزی، حفاظ شیشه‌ای، حفاظ و نرده‌های سنگی، استفاده از فلاورباکس و… در بازار یافت می شود.

نورپردازی برای بالکن و تراس

با نورپردازی کردن بالکن شما می توانید در شب نیز از این فضا استفاده کنید به کار گیری از ریسه‌های نور، فانوس‌های جذاب و چراغ‌های روشنایی مینیمال تراس کوچک خود را روشن کنید.

گل کاری در بالکن

با بکار بردن گل و گیاه در بالکن خود یک بالکن زیبا و رویایی را برای خود طراحی کنید. به مساحت بالکن خود دقت کنید و طبق آن چند گلدان کوچک را انتخاب نماببد. فلاورباکس‌هایی با گیاهان بلند برای ایجاد محصوریت استفاده می شود و یا چند گیاه رونده برای سبز شدن دیواره بالکن در نظر داشته باشید. برای جذاب تر کردن و زیبا جلوه دادن بالکن خود از دیوار سبز متناسب با فضای بالکن خود استفاده کنید. دیوار سبز بالکن شما را با گیاه زیبا می کند و شما فضای خالی برای گذاشتن مبلمان نیز دارید.

به کار گیری چوب در طراحی بالکن

یکی از مهم ترین عناصر در ایجاد گرما و صمیمیت در هر فضایی چوب می باشد. برای طراحی بالکن و تراس می توانید از چوب برای کف استفاده کنید. می توانید حتی برای طراحی دیوار ها هم از چوب استفاده کنید. ترموود از مصالحی است که در برابر رطوبت و حرارت مقاوم می باشد و می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای طراحی بالکن کوچک باشد.