حفاظ شیشه ای بالکن با چند سیستم مختلف مهار شیشه اجرا می شود مانند نرده شیشه ای طرح الکانس و نرده شیشه ای اسپایدر و نرده شیشه ای با پایه همراه با بست شیشه گیر.

نرده شیشه ای به دلیل شفافیت در برابر نور و استقامت بالا در مقابل فشار می تواند به عنوان نرده بالکن استفاده شود. نرده شیشه ای بالکن با شیشه سکوریت و لمینت شده در ضخامت های ۸ تا ۱۶ میلیمتر قابل اجرا است.

با توجه به زیبایی و استقامت شیشه های امروزی استفاده از محافظ شیشه ای بالکن با استقبال زیادی مواجه شده است. شاسی از قطعات لولایی و ریلی آلومینیومی با دوام ساخته می شود تا در استفاده مداوم کیفیت آن تغییری نکند و در مقابل تغییرات آب و هوایی مقاوم باشد. دیواره اصلی بالکن های شیشه ای از جام های یک اندازه و شفاف از شیشه های سکوریت یا لمینت می باشد که به صورت دیواره های یک اندازه است با قابلیت جابه جایی به طرفین که کمترین مانع را برای عبور نور و روشنایی بیرون به داخل بالکن ایجاد می کند. اجرای بالکن شیشه ای به حفظ پاکیزیکی فضا کمک می کند و می تواند به عنوان یک درب متحرک کشویی یا لولا دار از آن در بالکن ها استفاده کرد.

حفاظ شیشه ای بالکن

بهینه سازی نور طبیعی، تهویه مناسب و بهره گیری از دامنه دید بیشتر و بهتر از مزایای نصب و بکارگیری حفاظ بالکن شیشه ای می باشد. حفاظ شیشه ای بالکن گزینه مناسب و منطقی برای ساختمان هایی می باشد که نیازمند تهویه و فضای بیرونی زیاد تری می باشد. حفاظ شیشه ای به علت سادگی ظاهر و زیبایی شیشه با ایجاد یک سازه شفاف و یکدست مورد علاقه  وتوجه طراحان امروزی قرار گرفته است. حفاظ شیشه تنوع بسیاری در روش های نصب دارد زیرا اتصالات و یراق آلات آن بسیار زیاد می باشد. نکته های  مثبت شامل مواردی مثل شیوه استاندارد در اجرا، زمان نصب بسیار سریع، امکان استفاده درداخل وبیرون ساختمان، زیبایی و ایمنی بالا، نظافت و نگهداری ساده. از حفاظ شیشه‌ای در تامین ایمنی برای بالکن، پله، تراس و استخرنیزاستفاده می گردد.

نکته مهم در ارتباط با این محصول استفاده از پروفیل های U شکل آلومینیوم که به دو صورت دفنی و روکار برای ثابت نگهداشتن شیشه های لمینت استفاده میگردد. حفاظ شیشه ای با اجزای نرده های استیل و آلومینیوم که با نام نرده استیل شیشه خور هم شناخته شده هستند. برای استفاده در ساختمان های عمومی مثل هتل ها و فرودگاه ها مناسب می باشد. حفاظ شیشه ای بالکن یک مانع بسسیار مناسب می باشد که به کاهش خطرات کمک بسیاری میکند و با ایجاد یک محافظ شیشه ای نمای بیرون ساختمان را زیباتر ومدرن تر می کند. حفاظ شیشه ای بالکن از شیشه سکوریت ها  با ضخامت های ۸ ، ۱۰ ، ۱۲ با اتصالات مقاوم به فرسایش و رطوبت از جنس آلومینیوم و استیل ساخته و تولید می شود. هزینه حفاظ شیشه ای بالکن به مدل و ارتفاع آن بستگی دارد.

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای ساخت های مهندسی مرسوم و شکیلی در بسیاری از قسمت های داخلی و خارجی ساختمان ها هستند که حفاظی مطمئن ، محکم و در عین حال درخشان و شفاف را خلق می کنند. حصار شیشه ای بالکن شبکه ای و لمینت شده می تواند نمایی زیبا بیافریند که فاقد هرگونه آلودگی و سد سازی در مقابل دیدگان باشد و بالکن شیشه ای را می توان در بالکن های بیرونی راه پله ها و موارد متنوع در داخل ساختمان به کار گرفت همچنین می توان این نرده ها را با انواع متنوع درب های آلومینیومی ترکیب کرد و محصولی موسوم به نام بالکن شیشه ای ایجاد نمود. نرده های شیشه ای را با کیفیتی می سازند که قادر است در مقابل تغییرات آب و هوا ثابت باشد و بدون هیچگونه شکستگی تاب بیاورد. این استقامت به واسطه لایه میانی محکم و یونیزه شده آن می باشد.

شیشه تراس محافظ ایمنی بالکن:

شیشه تراس به عنوان یک مانع و محافظ ایمنی عمل کرده و خطر افتادن افراد از تراس ها را تا حد بسیاری کاهش می دهد. در سیستم شیشه تراس امکان باز شدن شیشه هابدون هیچ آسیبی وجود دارد. تراس های شیشه با داشتن نوار نگهدارنده محافظ خوبی در برابر وزش باد های شدید است و احتمال بسته شدن اتفاقی پنل های شیشه ایی تراس را کاهش می دهد. شیشه تراس از پنل های ثابت و درب های شیشه ای متحرک در طرف های مختلف تشکیل شده است. شیشه تراس از اتصال بست برای ثابت کردن پنل ها استفاده نمی کند.

یراق آلاتی که در سیستم به کار می رود اهمیت بسیاری دارد. یراق آلات با کیفیت و باضمانت  مدت زمان استفاده  بیشتر از یراق آلات را افزایش می دهند. بادر نظر گرفتن همین موضوع  کیفیت و سیستم یراق آلات بر قیمت شیشه بالکن موثرمی باشد.

نکات مثبت این سیسم شیشه ایی عبارت است از:

امکان تلفیق سیتم های شیشه ای ریلی قدیمی و جدید
امکان اجرا با نوع های مختلف شیشه، طرح دار و ساده
مزیت نصب در تمام مناطق با شکل سازه های متفاوت
ایمنی و استحکام بسیار زیاد در مقایسه ب سیستم های قدیمی
نداشتن محدودیت در اجرا برا متراژ ها بسیار بالا