در عصر حاضر شهرنشینی افزایش پیدا کرده است. به دنبال افزایش شهرنشینی، آپارتمان سازی رشد چشمگیری داشته است. اما آپارتمان ها فاقد حیاط خلوت هستند و از آنجایی که محلی برای خشک کردن لباسها و یا هواخوری و یا کار هایی از این قبیل به فضا نیاز بود،  برای رفع این نیاز ها بالکن ها و تراس ها به ساختمان ها اضافه شدند.

 

تاثیر بالکن در ساختمان ها:

با تمام مزیت هایی که یک بالکن دارد، در صورتی که به درستی از آن استفاده نشود سبب ایجاد برخی از مشکلات نیز می گردد. بالکن ها به علت این که از داخل خانه درب مستقیمی برای رفتن به آنجا گذاشته می شود موجب اتلاف انرژی در فصل های سرد سال می شوند. علاوه بر این باد و باران با جمع کردن گرد و غبار در بالکن آن را با باز کردن در به محیط خانه انتقال می دهند و موجب آلودگی منازل می شوند.

بالکن ها همچنین در بسیاری از فصول سال بی مصرف و بدون استفاده باقی می مانند. از آن جایی که در فصل زمستان و زمان بارش برف و باران به دلیل نبودن حفاظ و یا درب برای بالکن این محل بسیار سرد و غیر قابل استفاده می گردد. بالکن ها درصورت نداشتن حفاظ محیط امنی برای حضور بچه ها و بازی کردن آن ها نمی باشد و خطرات بسیاریرا به همراه دارد. بنابراین استفاده از ابزارهایی که بتواند بالکن ها را در برابر معضل های گفته شده محلی امن واقع قرار دهد بر اهمیت بالکن در ساختمان ها و ارزش آن اضافه میکند. شیشه بالکن یکی از ابزار هایی است که اهمیت بالکن را افزایش می دهد و استفاده از آن را چند برابر می کند و آپارتمان نشینی را تا حدودی آسانتر می کند.

2Glass balcony

 شیشه بالکن در بالکن ها چه اهمیتی دارند؟

 شیشه بالکن ها ابزاری بسیار کاربردی می باشند که برای رفاه حل مردم ایجاد و تولید شده اند. لذت بردن از محل زندگی حق همه ی افراد است و هرکسی می تواند کارهایی که به آن علاقمند است را انجام دهد. پرورش گل و گیاه، نگهداری از بعضی از حیوانات، نشستن و کتاب خواندن در هوای آزاد و … همیشه از کارهایی می باشند که هر کسی انجام دادن آن را دوست دارد. اما همه ی ما می دانیم که انجام دادن این کارها در آپارتمان امکان پذیر نیست، ولی در صورتی که از شیشه بالکن در تراس یا بالکن استفاده شود تا حدودی امکان کارهای گفته شده فراهم می گردد.

شیشه بالکن باامکان باز و بسته و جمع شدن این شرایط را ایجاد میکند که هر زمان که تمایل داشته باشیم از آن و فضای بسته ی شیشه ای که فراهم می آورد استفاده کنیم و در زمان هایی  هم که دوست نداریم آن را جمع کنیم و از هوای آزاد استفاده کنیم. شیشه بالکن به بالکن ارزش می دهد و آن را به محیطی برای پروش گل و گیاه، نگهداری از حیوانات خانگی، محیطی برای نشستن و لذت بردن از هوای اطراف مبدل می کند.

بالکن های شیشه ای  ضاف و شفاف هستند به همین علت مانعی بای دید ایجاد نمی کنند و با وجودبالکن شیشه ایی همانطور که در فضای بسته بالکن نشسته اید می توانید از دیدن مناظر اطراف لذت ببرید. بودن شیشه بالکن و نصب آن سبب می گردد تا در فصل سرد از هدر رفتن انرژی داخل خانه جلو گیری شود و در فصل گرما مانع از ورود بیش از اندازه ی گرما به داخل خانه شود . شیشه بالکن ها به عنوان عایق صدا نیز عمل می کنند و در نتیجه با نصب آن در محل های شلوغ و پر رفت و آمد می توان تا حدود زیادی از سر و صدای محیط اطراف کم کرد. شیشه بالکن ها، بالکن را به اتاقی دلنشین با ویوی زیبا تبدیل می کند و امکان باز یا بسته بودن محیط را با طراحی دقیق و کامل، به راحتی ایجاد می کند.

با توجه به تمامی نکاتی که گفته شدو با در نظر گرفتن قیمت نسبتا بالای بالکن شیشه ای می بایست زمان انتخاب و خرید توجه کامل و دقیق به شرکت تولیدکننده و کیفیت قطعات و یراق آلات مربوطه داشته باشید تا در مرور زمان ضمن بهره مندی از خدمات پس از فروش معتبر و گارانتی، ایراد و مشکلی برای سیستم بالکنی تان پیش نیاید.