ایده برای زیبا سازی بالکن

امروزه تراس در خانه و دکوراسیون آن مورد توجه قرار گرفته است. حتی آپارتمان های کوچک نیز سعی می کنند با روش های خلاقانه تراس کوچک خود را طراحی و دیزاین کنند.

در تراس یک تاب دو نفره قرار دهید

نصب تاب در فضای تراس یک ایده‌ی خارق العاده است. مخصوصا برای آن‌هایی که فضای کافی برای تاب مد نظرشان را دارند. برای دیزاین تراس و بالکن کوچک نیز می‌توانید از تاب‌های جمع و جور استفاده کنید.

استفاده ترموود در کف تراس

برای زیباتر شدن تراس پیشنهاد ما استفاده از طرح چوبی برای کف تراس است. استفاده از ترموود در کف و حتی دیوار تراس فضای آن‌جا را گرم و دنج می کند. ترموود در مقابل رطوبت، حرارت و خوردگی حشرات بسیار مقاوم است و جای نگرانی نیست.

استفاده از دیوار سبز

طراحی دیوار سبز بسیار هیجان انگیز و زیبا است. اجرای دیوار سبز در روف‌گاردن، فضاهای داخلی و فضاهای بیرونی آپارتمان‌ها و برج‌های مسکونی و تجاری بسیار رونق پیدا کرده است. هم زیباست و هم دوستدار محیط زیست است. دیوار تراس خانه ها نیز یکی از آن جاهایی‌ست که می‌توانید در آن‌جا به فکر اجرای دیوار سبز باشید.

باکس گل در دیوار تراس

گلدان‌های گل از زمان‌های کهن در بالکن خانه ها جایگاه به خصوصی دارد. باکس گل ها شکل مدرن‌تری از گلدان‌های قدیمی هستند که می‌توانید آن‌ها را به شکل‌های متنوع و در اندازه‌های دلخواه برای دکوراسیون تراس و بالکن کوچک منزل‌تان اجرا کنید.

اجرای آبنما در تراس

وجود آب باعث حس خوب در انسان می شود. آبنما‌های بزرگ و کوچک با شکل‌ها و مدل‌های متنوعی وجود دارند که می توانید برای طراحی و دکوراسیون تراس و بالکن کوچک منزل‌تان مناسب و جذاب باشند.

طراحی تراس با ریسه نور تزئینی

یکی از ایده‌های جالب  برای دکوراسیون تراس و بالکن کوچک، استفاده از ریسه‌های نور است. ریسه های نور باعث رمانتیک و روح نواز شدن فضای تراس نیز می شود. امکان این نیز وجود دارد که ریسه ها را در هر مکان از تراس قرار دهید. برای مثال بر روی جان‌پناه، اطراف مبلمان، دور گلدان‌های گل و یا دیوار و کف تراس که هر یک با توجه به سبک طراحی و دکوراسیون تراس و بالکن می‌توانند جذابیت خاص خود را داشته باشند.

استفاده از مبلمان فضای باز در تراس

امکان این وجود دارد که از انواع مبلمان فضای باز در دکوراسیون تراس و بالکن خود استفاده کرده و آن‌ها را به بهترین شکل چیدمان کنید. حتی اگر تراس کوچکی دارید، می‌توانید چیدمان تراس کوچک خود را با مبلمان کم‌جا و مناسب همان فضا طراحی کنید. فقط به کمی حوصله و دقت و خلاقیت نیاز است.

کلام آخر:

پیشنهاد متخصصان ما به شما این است که با توجه به شکل و اندازه فضای تراس منزل‌تان، از چند ایده در کنار هم بهره‌مند شوید. می‌توانید ایده‌های متفاوت را با هم ادغام کرده و جلوه‌های بصری زیبا و متتعددی را خلق کنید.

منبع: شیشه بالکن جهان نما