آلاچیق با شیشه

آلاچیق شیشه ای چیست و انواع مدل آلاچیق های شیشه ای کدام اند؟

قطعا در رستوران های نواحی ییلاقی شهر انواع آلاچیق شیشه ای را مشاهده نموده اید. آلاچیق در ذهن اغلب ما به طور یک اتاقک چوبی با سقف مخروطی میباشد که چند پایه دارد، دیوار ندارد و می‌توان در سایه آن نشست و از زیبایی نواحی آن لذت برد ولی امان از هنگامی که در آلاچیق بنشینی و هوا خیلی گرم یا خیلی سرد باشد، باد بیاید و هوای داغ را به صورتت بزند یا باران، برف و گرد و خاک را بیاورد میان سفره‌ای که پهن نموده اید. به همین جهت در دنیا دکوراسیون و طراحی ساختمان و فضای سبز، انواع آلاچیق‌ دور شیشه ‌ای متولد شدند که فضایی با طمینان را در فضای سبز شما ایجاد نمایند. در این بخش از مقالات جهان نما، با هم درباره این سازه‌های کوچک زیبا و انواع اتاقک‌های شیشه‌ای صحلت خواهیم کرد.

آلاچیق شیشه‌ای چیست؟

تفکر آلاچیق با سقف شیشه‌ای هیجان زیادی دارد. سقف شیشه‌ای نه فقط خیلی زیبا و دلنشین میباشد بلکه باعث خواهد شد در عین حال که دیوار حائل بین ما و طبیعت نیست، سقفی هم نخواهد بود که دید شما را از آسمان بگیرد. قشنگی خورشید در روز و ماه وستاره در شب درون آلاچیق با سقف شیشه‌ای زیبا میباشد. جدا از این موارد گرما و نوری که روزها از سقف شیشه‌ای به دورن منتقل خواهد شد. خوبی فضای درون آلاچیق را دو برابر خواهد کرد. در صورت داشتن سقف شیشه‌ای افزون بر قشنگی تا حدی که مقدور میباشد، استفاده از انرژی‌های پاک را به حداقل خواهد رساند. اکنون فکر کنید همین آلاچیق قشنگ کاملا از شیشه تولید شده است. با پنجره‌هایی که شما را با بیرون کاملا مرتبط می‌سازد. این نوع از آلاچیق توسط شرکتی توسط 1964 حدود 50 سال پیش در سوئیس که مظهر محافظت از خورشید و آب و هواست  ابداع گردید. در تولید آن ها کیفیت و ایمنی ، کارآیی تکنولوژی و طراحی عاشقانه حرف اول را میزند. در ساخت این آلاچیق‌ها آنچه مد نظر بوده آن است که ما دارای مکانی باشیم که در تمام طول سال با هر تنوع آب و هوایی بتوانیم از آن بهرهمند شویم. مناظر اطرافمان را نظاره کنیم و حداکثر صرفه جویی را در مصرف انرژی داشته باشیم.

استفاده از آلاچیق شیشه ای در ساختمان های جدید

در ساختمان های جدید و معماری امروزی به جهت فضای سبز کم و کمبود فضا برای حیاط و محوطه، از معماری سبز استفاده شده است. پشت بام سبز یا روف گاردن یکی از این ایده ها می باشد. با ایجاد یک محیط سر سبز در پشت بام می توان فضای سبز را جهت زندگی های مدرن امروزی فراهم کرد. با استفاده از آلاچیق شیشه ای در پشت بام می توان فضای پشت بام را به محیطی دلنشین برای همه خانواده تبدیل نمود. با استفاده از شیشه بالکن در آلاچیق هم می توانید از ورود گرما و سرما و گرد و غبار به داخل آلاچیق جلوگیری نمود.

بررسی شیشه بالکن در آلاچیق ها

شیشه بالکن استفاده شده در آلاچیق از انواع شیشه های با مقاومت بالا، ایمن و عایق مانند شیشه سکوریت انتخاب می شود. استفاده از شیشه های ایمن در صنعت ساختمان سازی امری ضروری می باشد. امروزه از شیشه های مقاوم در بالکن شیشه ای، شیشه حمام، شیشه نما، شیشه دودبند، شیشه آلاچیق و سایر مکان های ساختمان استفاده میگردد.

شیشه به کار رفته در بالکن و آلاچیق باید همه مشخصات یک شیشه ایمن و مقاوم را داشته باشد. بدیهی است که در صورت عدم مقاومت در هنگام بروز حوادث بسیار خطرناک هستند.

جنس آلاچیق چیست؟ در حالت معمول آلاچیق‌ها با چوب ساخته می‌شدند اما به دلیل آسیب‌پذیری چوب به رطوبت و سایر عوامل طبیعی و محیطی، صنعت‌گران متریال مقاوم‌تری برای تولید آلاچیق در دست گرفتند.

انواع جنس آلاچیق جدید

  1. آهن
  2. ترموود
  3. ترکیب اسکلت آلاچیق با شیشه

منبع: شیشه بالکنی جهان نما